UAE orders dozens of robotic combat vehicles - M5 Dergi
Defence NewsÖne Çıkan

UAE orders dozens of robotic combat vehicles

Abone Ol 

Estonyalı robotik firması Milrem Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Savunma Bakanlığı’na 20 paletli robotik savaş aracı (RCV) ve 40 THeMIS insansız kara aracı (UGV) sağlamak üzere önemli bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketin belirttiği gibi bu anlaşma, 24 Ocak’a kadar Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi’nde (ADNEC) düzenlenen İnsansız Sistemler Sergisi ve Konferansı’nda (UMEX 2023) resmi olarak duyuruldu.

Bu kapsamlı sözleşmenin şartları uyarınca Milrem Robotics, insansız yer yeteneklerini BAE Silahlı Kuvvetlerinin cephaneliğine sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi amaçlayan bir deney ve deneme programına liderlik edecek.

Milrem Robotics CEO’su Kuldar Väärsi, bu ortaklığın önemini şöyle yorumladı: “EDGE Group’un Milrem Robotics’e yaptığı yatırım, bölgede bize yeni yollar açarak uluslararası büyümemizi ve pazar varlığımızı daha da genişletti. BAE Savunma Bakanlığı ile dünyanın en büyük savaş robotu programını başlatmak, yalnızca çözümlerimizin rekabet avantajını vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda gelişmiş robotik sistemleri kuvvet yapısına dahil etmenin stratejik değerinin de altını çiziyor, böylece savaş yeteneklerini ve operasyonel verimliliklerini artırıyor.”

Kapsamlı sözleşme, 30 mm MK44 toplarıyla donanmış paletli RCV’lerin, 30 mm M230LF Uzaktan Silah İstasyonlarıyla donatılmış THeMIS Savaş birimlerinin ve Dolaylı Ateş Sistemlerinin teslimatını kapsıyor.  Ayrıca atış tespit kabiliyetine sahip, radar ve kamera sistemleriyle donatılmış THeMIS Observe ünitelerini de içeriyor  . Milrem Robotics aynı zamanda ilgili personelin insansız kara muharebe sistemlerinin işletilmesinde yeterli beceri seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla kapsamlı eğitim ve denetim de sağlayacak.

Abone Ol 

Related Articles

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close